Likwidacja Szkód Warszawa -

Usługi blacharskie po gradobiciu

przez lakiernik

Wypadki i stłuczki to częste, ale nie jedyne powody wizyty u blacharza. Czasami wina za uszkodzoną karoserię nie leży po stronie nieuważnych kierowców, ale… sił przyrody. Grad zdarza się w naszym klimacie stosunkowo rzadko, ale kiedy już ciężkie bryłki lodu spadną z nieba, wielu kierowców załamuje ręce – pogięta w wielu miejscach karoseria wydaje się być już nie do naprawienia. Czy dobry warsztat blacharski może sobie z tym poradzić?

hail-damage-1272030_1280

Dobry lakiernik Warszawa – samochód po gradobiciu

Uszkodzony przez grad samochód nie prezentuje się najlepiej – problemem jest tutaj zwykle rozległość i liczba uszkodzeń. Na szczęście techniki naprawiania wgnieceń rozwijane były już na początku ubiegłego wieku i współczesny warsztat blacharski wyposażony w odpowiedni sprzęt może bezinwazyjnie uporać się z takim problemem. Oczywiście wymagane jest do tego spore doświadczenie i fachowa wiedza. Jak poradzić sobie może z problemem fachowy blacharz? Warszawa czy Białystok to miasta, gdzie większość aut parkowanych jest pod gołym niebem – to główna przyczyna dla której warsztaty blacharskie są wręcz oblegane po każdym większym gradobiciu. Specjaliści wykonują takie naprawy stosunkowo szybko, dzięki specjalistycznym narzędziom. Najczęściej do tego celu używa się profesjonalnego kleju i narzędzi do wyciągania blachy – przy nienaruszonej powłoce lakierniczej pozwalają one przywrócić karoserię do idealnego stanu. W niektórych przypadkach stosuje się wypychanie z użyciem profilowanych prętów i kształtek – również w tym wypadku można liczyć na doskonały efekt końcowy. Mniejsze wgniecenia można usuwać termicznie – z wykorzystaniem suchego lodu.

Naprawa samochodów Warszawa – gradobicie nie tak straszne, jak je malują…

Widząc samochód uszkodzony w wyniku poważnego gradobicia można się wystraszyć – liczba uszkodzeń sprawia, że każdemu kierowcy przed oczami staje wizja zakupu nowego auta lub konieczności opłacenia horrendalnie słonych rachunków za naprawę. Na szczęście to jedynie pozory – drobne wgniecenia od gradu można zwykle usunąć stosunkowo szybko i tanio. Nie warto zatem stawiać na najczarniejsze scenariusze i jak najszybciej udać się do profesjonalnego warsztatu, gdzie dobry lakiernik szybko i skutecznie przywróci auto do pierwotnego stanu.